Navigate / search

Ka-Der Ankara Milletvekili Danışmanlarıyla Atölye Çalışmalarına Devam Ediyor!

 

Kadın Adayları Destekleme Derneği Ankara Şubesi (Ka.Der Ankara) 26. Dönem milletvekili danışmanlarını, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Anaakımlaştırma” çalışması kapsamında atölye çalışmalarına katılmaya çağırıyor.

Siyaset Okulu (1)

Bu çalışmasının temel amacı, kadın haklarına ve toplumsal cinsiyete duyarlı yasama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine katkı sunmak ve Meclis çatısı altında toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygınlaştırılmasına teşvik etmek. Bu bağlamda da yasama süreçlerinin en önemli aktörlerinden olan milletvekili danışmanlarıyla birlikte, kadın hakları alanında çalışan uzmanlar eşliğinde, atölye ve eğitimler düzenlemek, bunu yaparken de danışmanların deneyimlerinden faydalanmak oldukça önemli.
Çalışma kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği ve ayrımcılıktan, toplumsal cinsiyete duyarlı bütçelemeye; uluslararası sözleşmelerden ulusal mevzuata toplumsal cinsiyet eşitliği üzerinden bakmaya kadar pek çok konu ele alınırken, farklı alanlarda çalışan sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla “sivil toplum perspektifinden yasa yapım süreçleri” atölyesi de düzenlenecek.
Yasama faaliyetlerinde toplumsal cinsiyet eşitliğini yaygınlaştırma çalışmasına katılmak için başvuru formunu doldurmanız yeterli.

İlk grupla çalışma 3 – 4 – 5 Haziran 2016’da Haymana’da yapılacaktır – Son Başvuru Tarihi: 20 Mayıs 2016.
İkinci grupla çalışma 24-25-26 Haziran 2016’da Haymana’da yapılacaktır – Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2016.

Bu çalışma Hollanda Büyükelçiliği tarafından desteklenmektedir.
**Katılımcıların konaklama/yemek ve yol masrafları program kapsamında karşılanacaktır.